Відвідування вистав Українського академічного музично-драматичного театру ім. В.Василька

За доброю традицією нашого університету студенти першого курсу починають знайомство із культурним життям Одеси з відвідування Українського академічного музично-драматичного театру ім. В.Василька.

Ось і цього року протягом жовтня викладачі кафедри українознавства та соціальних наук Глушкова Н.М., Слободянюк О.Р., Троян А.О., Краснянська Н.Д. запросили студентів-першокурсників гр. гр. К-18, У-18, ПУА-18, ГМ-18, курсантів гр. В-11, а також гр. Е-31 відвідати вистави театру.
11 жовтня ми подивилися сценічну сімейну хроніку «Кайдаши» за мотивами відомої повісті класика української літератури Івана Нечуя-Левицького. «Батьки й діти» – вічні питання, вічні проблеми, адже в житті все трапляється, і комічне може йти поруч із драматичним, саме так, як у родині Кайдашів. Життя є життя … І 130 років тому, і сьогодні.  Зміст цього класичного твору добре відомий студентам і тому вони із зацікавленням спостерігали за сценічними подіями.
 25 жовтня на сцені театру відбулася чудова перлина української національної класики, музична комедія «Сорочинський ярмарок». Неперевершено описав це свято і всі події, які відбуваються під час нього, Микола Гоголь. На сцені і сварки, і примирення, і сватання, і весілля, український колорит, звичаї, традиції, українська душа – і все це музично, яскраво, весело! Саме так створив виставу режисер Костянтин Пивоваров.
Але на сцені театру ми побачили не тільки класичні твори. 26 жовтня відбулося найпопулярніше сучасне театральне шоу «Про кохання… без слів». Так, так – без слів! Здається, це неможливо, але – тільки на перший погляд. Адже можна залишити слова та дати волю почуттям! Саме тому на сцені з`являється ця оригінальна та сповнена подиху справжнього кохання музично-пластична композиція.
Студентам-першокурсникам надзвичайно сподобались переглянуті вистави, обговорення яких мало продовження на заняттях з української історії і культури, української мови.  Всі мали можливість висловити свою думку про зміст вистав, художні особливості та гру акторів.

Травень 2024