XXIV Міжнародний конкурс  знавців української мови ім. П. Яцика

Протягом 27.10-8.11.2023 року було проведено перший, загальноуніверситетьсий етап XXIV Міжнародного конкурсу  знавців української мови ім. П. Яцика.

Цього року День української писемності і мови ми відзначали на два тижні раніше, а саме 27 жовтня. Отже і Міжнародний конкурс  знавців української мови ім. П. Яцика, присвячений цій події, розпочався раніше. Напередодні,  відповідно до листа Міністерства освіти і науки України та наказу обласної державної адміністрації, було створено оргкомітет і журі конкурсу у складі завідувача кафедри соціально-гуманітарних наук доцента Бубнова І.В., старших викладачів Мирошниченко М.І., Глушкової Н.М., Воронежцевої А.А.

Урочисте відкриття першого загально університетського етапу ХХІУ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика відбулося  саме 27 жовтня, адже конкурс має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу.

Протягом наступного тижня викладачі кафедри соціально-гуманітарних наук Глушкова Н.М., Краснянська Н.Д., Мирошниченко М.І., Воронежцева А.А. провели конкурсні заходи  щодо безпосереднього виконання конкурсних завдань.

3 жовтня студенти 1 курсу ГМІ, гр. гр. ГМ-23, ГЗ-23, В-23 (ст. викл. Краснянська Н.Д.), долучились до виконання конкурсних завдань, ознайомились з презентацію про діяльність Петра Яцика – канадського бізнесмена і мецената українського походження, який заснував Міжнародний благодійний фонд і першим запропонував проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді.  Цей конкурс триває ось вже 24 роки поспіль.

До участі в конкурсі цього року долучились слухачі факультету довузівської підготовки  гр. 01ДП-23 (ст. викл. Воронежцева А.А.). Тим студентам, хто не мав можливості бути присутніми в аудиторії, або навчається дистанційно, завдання конкурсу надсилались на електронну пошту. Загалом в конкурсі взяли участь більше  30 студентів та слухачів підготовчого відділення (34).

Журі конкурсу, розглянувши роботи всіх учасників, визначило переможців. Ними стали Женкова Є.О., гр. ВБ-21 (І місце), Шелінговський Д.В., гр. Е-21 (ІІ місце), Кабанов К.І., ГР. вб-21 (ІІІ місце).

Дякуємо всім, хто взяв участь у конкурсі, адже саме так ми висловили своє ставлення до рідної мови, повагу до культури і традицій нашого народу, нашої країни.

Червень 2024