Відзначення Міжнародного дня рідної мови в ОДЕКУ

21.02.2021 р. викладачами кафедри українознавства та соціальних наук (Кантаржи Н.І., Мирошниченко М.І., Слободянюк О.Р.) разом зі студентами ОДЕКУ (гр. К-20, Е-20, В-19, ВБ-20, ВБ-41, СТ-20, ГМ-19) було проведенно низку заходів щодо відзначення Міжнародного Дня рідної мови.

21 лютого – Міжнародний день рідної мови! Головна мета цього дня – підтримати самобутність і важливість кожної мови та її важливість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави.
Викладачі кафедри українознавства та соціальних наук (Кантаржи Н.І., Мирошниченко М.І., Слободянюк О.Р.) разом зі студентами ОДЕКУ (гр. К-20, Е-20, В-19, ВБ-20, ВБ-41, СТ-20, ГМ-19) приєдналися до відзначення цього свята.
З невеличкою промовою перед студентами виступила Наталія Іванівна Кантаржи та розповіла історію свята, на жаль, яке має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської, мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
В Україні це свято відзначають з 2002 року. Відтоді воно стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.
Україна є багатонаціональною державою. У кожного з нас, громадян України, є рідна мова, але єднає нас усіх державна мова. Тому що коли знання рідної мови – наш обов’язок перед власним народом, то володіння державною – обов’язок громадянина перед державою. Тому, викладачі кафедри запропонували студентам узяти участь в Інтерактивній вікторині до Дня рідної мови «Найкращий знавець» щодо перевірки своїх знань сучасної української літературної мови.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Щиро дякуємо усім студентам, які приєдналися до нас щодо святкування Дня рідної мови!