Шевченківські дні в ОДЕКУ 2021

Перші березневі дні в Україні пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.

Традиційно з нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря на кафедрі українознавства та соціальних наук ОДЕКУ 09.03 і 10.03.2021 року відбулись Шевченківські дні. Протягом даного часу були проведені цікаві заходи, присвячені тематичні години спілкування «Весна починається з Шевченківських свят».
     9 березня Шевченківські дні на кафедрі українознавства та соціальних наук розпочали студенти групи К-20 і старший викладач Кантаржи Н.І. Студенти розповідали про його творчість Шевченка, яка зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу.  Потім вони залюбки взяли участь в інтерактивній грі «Правда чи дія? Життя і творчість Т.Г.Шевченка».
   9 березня, з нагоди 207-ї річниці з Дня народження Тараса Шевченка, в групах ВБ-19 та ВБ-20і (ст. викладач Глушкова Н.М.) відбулося тематичне заняття, присвячене життєвому і творчому шляху Великого Кобзаря. Всі студенти підготували цікаві матеріали, доповіді, презентації, поетичні виступи.
    Про дитячі та юнацькі роки Тараса Шевченка розповіла Плотнікова Анастасія. Про його ранню поетичну творчість був виступ Блідар Дар`ї. З цікавою  доповіддю «Тарас Шевченко – художник слова та пензеля» виступила Дедескул Анастасія. Катерина Сидоренко проаналізувала актуальність творів Т.Шевченка в наш час. Всі доповіді супроводжувались яскравими презентаціями. Греченюк Наталя
підготувала ілюстровану стіннівку-плакат «Життя і творчість Т.Шевченка». На завершення всі студенти виразно та емоційно декламували улюблені вірші Кобзаря.

10 березня 2021 року старшим викладачем Мирошниченко М.І. було проведено Шевченківські читання у групах В-19, ГМ-19, СТ-20.
Студенти декламували улюблені вірші Т.Г.Шевченка:
  • «Мені однаково…» –  Сердюкова Катерина, група В-19 та Кашуба Катерина, група ГМ-19
  • «Тече вода в синє море…» – Теплов Артем, група В-19
  • «Реве та стогне Дніпр широкий…» – Ярова Христина, група ГМ-19 та Кринко Богдан, група СТ-20
  • «Мені 13-ий минало…» – Волкова Маріям, група ГМ-19
  • «Думка» – Волянська Наталія, група СТ-20
  • «Садок вишневий біля хати…» – Богословцев Євген, група СТ-20

Студенти підготували презентації:
«Шевченко-художник» – Перелазний Артем, група В-19,; «Цікаві факти про Т.Г.Шевченка» – Волкова Сусанна, група ГМ-19; «Розвінчання 10 міфів про Шевченка» – Костюк Анастасія, група СТ-20
Ст.викладач Мирошниченко М.І. розповіла про маловідомі моменти з життя Тараса Шевченка й провела зі студентами груп ГМ-19, В-19, СТ-20 інтерактивну гру «Правда чи дія?» на знання фактів із життя Т.Г.Шевченка та його творчого доробку.
Отже, скільки б років не минало, ми не віддаляємося, а навпаки, наближаємося до Кобзаря, краще розуміємо його творчість, його поетичне слово, його малярське мистецтво, його думки, мрії, сподівання…